K čemu je dobrá astrologie?

Astrologie dokáže být v mnoho směrech užitečná. Mne doslova zachránila život, protože mi kdysi poskytla tak silný vhled do mého života, že jsem dokázal na základě těchto informací přijmout to, co bych nikdy nedokázal. Už tehdy jsem si uvědomil, jak je pro mne důležitý hluboký vhled, abych mohl pracovat s hlubšími emocemi. Astrologie je schopna takovéto vhledy poskytnout, a tím osvobodit mysl od nevědomosti.

Díky astrologii můžete mnohem lépe utvářet svůj život. Díky přirozeným cyklům, které se opakují, dokáže astrologie poskytnout účinné rady pro období, které teprve přijde. Vytváří tak potřebný prostor pro rozhodování a pro možnou změnu. Je to tedy naopak svoboda, nikoli omezení, které astrologie je schopna každému člověku nabídnout. Já vnímám astrologii jako hlubší "symbolický jazyk", který dokáže odkrýt mnoho souvislostí a zároveň nabízí rady, jak se k určitým životním zkušenostem postavit. Pak už záleží na každém, co s poskytnutým vhledem udělá. Je to hluboký tvůrčí proces, jako život sám.

Další výraznou výhodou astrologie je schopnost hlouběji pochopit povahu vašich bližních. Tím, že je pochopíte, tak je můžete i více milovat. Nebudete se snažit druhé předělávat k obrazu svému, ale můžete je konečně brát takové, jací opravdu jsou. Díky dokonalému symbolickému jazyku, který astrologie nabízí, vám dodá takové pochopení, že se budete cítit ve svých vztazích svobodněji a nebudete si již vytvářet takové domněnky.

Přesto zůstává astrologie jen určitým nástrojem, se kterým se musíte naučit dobře zacházet. Ve špatných rukou se může stát nástrojem odkládání  a svádění zodpovědnosti na síly, které jsou mimo nás. To je nepochopení daru, který astrologie nepochybně nabízí. Čím hlubší vhled, tím je více nutné uvést změny do svého života. Pokud získáte hlubší vhled, ale nic s tím neuděláte, můžete být o to nešťastnější.

Používejte astrologii jako nástroj seberůstu a nekonečného objevování vlastního tvůrčího potenciálu. Tehdy se můžete vydat na dobrodružnou cestu, kdy budete odhalovat nejen svou vlastní krásu, ale i jedinečnost a krásu vašich bližních.